Hakkımda

Batuhan Kocaoğlu lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi, Endüstri Mühendisliği bölümünde tamamlamıştır. Eğitimi süreci ve sonrasında sektörde uzman, yönetici, danışman olarak toplamda 15+ yıl görev almıştır.


İş hayatına üniversite 3. sınıfta konteyner forwarderlık işiyle başlayıp, yabancı bir firmadaki ilk SCOR modeli proje grubunda yer alarak devam etmiştir. 2 yıl üniversitede asistanlık görevinden sonra özel sektöre geçip üretim planlama müdürü, ERP proje yöneticisi, iş danışmanı (yazılım seçimi, MRP check-up, raporlama ihtiyaçları analizi, süreç analizi) ve eğitmen olarak çalışmıştır.

10+ yıl müşteri tarafında metal parça üretim sektöründeki ERP proje yöneticiliği deneyiminde çok sayıda danışman, yazılımcı ve son kullanıcı ile çalışmıştır . Tüm ERP modüllerinde uygulamadan yazılım kodlamaya kadar çalışmış olup özellikle MRP, Üretim, Depo, Barkod, Satış, Satın alma, Bakım, Lojistik modülleri uzmanlık alanlarıdır. Canias ERP ve Troia yazılım geliştirme dilinde uzmandır.

Sonraki yıllarda çok sayıda firmaya ERP, MRP, üretim planlama, stok yönetimi, S&OP, lojistik ve (SCM) tedarik zinciri yönetimi, SCOR modeli, IT denetimi konularında kurumsal eğitimler vermiştir . Büyüyen firmalara ERP & MRP etkinliğinin artırılması için uygun konsept çözümleriyle proje ve danışmanlık hizmetleri vermiştir.


Prof.Dr. Batuhan KOCAOĞLU, Topkapı Üniversitesi’nde Yönetim Bilişim Sistemleri bölüm başkanıdır.


Halen DDS Tübitak Tüsside Dijital Olgunluk Ölçümü, S&OP, SCOR Modeli, IT denetimi, ERP sistemlerinin etkinliğinin ölçümü ve artırılması, teknoloji seçimi konularında çalışmaktadır. ISO 27001 LA Bilgi Güvenliği baş denetçisi belgesine sahiptir.